Popüler bir dekorasyon ürünü olan duvar çıta ev ve iş yerlerinde yoğun bir kullanım göstermekte. Evlerde özellikle salon, oturma odası, koridor, yatak odası, mutfak veya diğer tüm odalar da yoğun bir kullanım sergilemekte

Oturma odaları özellikle geniş ve ferah bir yapı olması yapılacak duvar çıtanın bu alanı fazla boğucu yapmamasını sağlarken aynı zamanda seçilen duvar çıta modeliyle alana mükemmel bir görünüm kazandırmakta.

Seçilmesi gereken duvar çıta deseni

Örnek dekorasyon fikirleri ve Salon Duvar Çıta Dekorasyonu arasında gördüğünüz gibi yapılan duvar çıta çalışmalarıyla eve farklı bir hava katabilirsiniz. Duvar Oturma Odası Duvar Çıta Modelleri arasında yapılan seçim çoğunlukla 2,5 duvar çıtası 4cm duvar çıtası olarak seçilen çıta modeli ve yine 6cm duvar çıtası 7 cm duvar çıtası 8cm duvar çıtası arasında değişim gösterebilen kalın bordur/kemer çıtalar olabilir.

Salon Duvar Çıtalama İşleminde Kullanılabilir Taç ve Başlık Motifleri

Salon duvar çıtalama işleminde farklı motif ve dekoratif duvar çıta taç ve başlıkları tercih edilmektedir. Bu taç ve başlık motifleri salonda daha mükemmel bir görünüm sunarken aynı zamanda kolay montaj ve uygulama halleriyle ilgi çekmektedir.

Ayrıca bu ürünler %100 Poliüretan içeriğiyle darbeye ve suya karşı dayanıklı olarak öne çıkmaktadır. Bu sebebiyle tercih sebebi olmayı sağlamıştır.

Salon Duvar Çıta Dekorasyonu Taç/Köşe Motifleri Duvar Çıtası

Yine bu alanda yapacağınız 2cm genişliğinde ki duvar çıtalar çift çıta modellerinde iç kısım için alternatif olabilir veya daha dar veya küçük olan oturma odaları için alternatif oturma odası duvar çıta modeli olarak kullanılabilir.

Duvar Çıtası Renk Trendleri

Duvar çıtası uygulaması evin her bölümü için ayrıca tasarlanıyor. Çıta modelleri klasik, modern, minimal çeşitlerde karşınıza çıkıyor. Hoşunuza giden modellerden birini uygulayabileceğiniz gibi kendi duvar tasarımınızı yapabilirsiniz. Duvar çıtalarını doğru şekilde duvara yerleştirdikten sonra geriye boya kalıyor. Duvar çıtası renkleri için kısıtlama olmadığı gibi her dönem farklı trendler öne çıkıyor. Krem, vizon, bej, kum rengi, antrasit, bordo, pembe tonları sıklıkla tercih edilen renkler arasında boy gösteriyor.

Duvar tasarımı yapılacak odanın genel dekorasyon tarzı, eşya yoğunluğu gibi unsurlar renk seçiminde etkili oluyor. Yatak odalarında siyah, bordo, kahve tonları ya da tam tersi krem, bej gibi açık tonlar tercih edilebiliyor. Duvar çıtası bazen sadece antrede bazense yatak odasında, yatağın dayandırıldığı duvara uygulanıyor. Antrede açık renkler, yatak odalarında ise koyu renkler popüler.